Hair Jazz, sklep Harmonyplus.pl - gdzie jest granica między marketingiem, a oszustwem?

"Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."
Kodeks Karny Art. 286. § 1.


Takie kampanie jak ta widziałyśmy już chyba wszystkie. Agresywne, nachalne, wielkimi wołami chwalące się jak nieziemskie efekty przynoszą, kuszą wynikami, zdjęciami przed/po i promocyjną ceną. Rzadko jednak jest tak, że szczena opada mi do podłogi, jak tym razem. Przyznaję - czuję się jak ryba w wodzie. Badania klinicze, opracowane raporty, wszystko czarno na białym - to znajdziemy na stronie harmonyplus.pl, sklepu oferującego produkt Hair Jazz, w którego skład wchodzi szampon i odżywka do włosów, mające przynieść zniewalające efekty - wzrost włosów wynoszący nawet 4,5 cm w ciągu 30 dni. Średni wzrost na poziomie 2,9 cm - imponujący wynik! Czy tak jest faktycznie? Czy warto wierzyć producentowi, sklepowi i co najważniejsze - jak to jest z tymi badaniami kliniczymi?
Cena: 109 zł za odżywkę i szampon (bez promocji 120zł)
Sklepharmonyplus


Na początek przyjrzyjmy się badaniom klinicznym udostępnionym na stronie harmonyplus.pl. Interesuje nas ile osób właściwie było poddanych badaniu, w jakim wieku były te osoby i jak badanie zostało przeprowadzone.


NA KIM TESTOWANO PRODUKT:Badanie przeprowadzono na grupie w sumie 61 osób, przy czym 29 z nich stosowało szampon i odżywkę, a 32 nie. Ich wiek wynosił od 18 do 40 lat.Jak wyglądała aplikacja? Preparaty były nakładane codziennie, rano bądź wieczorem. Szampon był pozostawiony na 3-4 minut w celu zwiększenie penetracji do skóry. Odżywkę nakładano na cały skalp, szczególną uwagę przykładając do pokrycia nasady włosów. Zmycie odżywki następowało po co najmniej 5 minutach od nałożenia.

Grupa kontrolna natomiast nie stosowała żadnych produktów do pielęgnacji włosów, z wyjątkiem szamponu używanego tak często jak zwykli to robić.

Mój komentarz: Badanie przeprowadzone na tak niewielkiej grupie to pomyłka. W żaden sposób nie jest to grupa reprezentatywna: przypomnijcie sobie wielkość swojej klasy w liceum. Załóżmy, że 3 osoby z Waszej klasy były typowymi kujonami, 1 osoba miała uczulenie na orzeszki, a 5 chłopaków grało w piłkę nożną. Czy to znaczy, że 10% społeczeństwa to kujony, 3% ma uczulenie na orzeszki, a 16% gra w piłkę? NIE, bo to nie jest grupa reprezentatywna.


JAK UZYSKANO WYNIKI:Na początku badania rozjaśniono pasma około 30 włosów na szczycie skalpu, a po upływie 28 dni pobrano 10 z nich i zmierzono wielkość odrostu.

I uwaga, teraz będzie dobre:


JAKIE WYNIKI UZYSKANO:Oto zdjęcie z badania klinicznego,w którym miał wyjść oszałamiający wynik 4,5 cm maksymalnego wzrostu włosa. Growth limits at 28 days - czyli limit wzrostu po 28 dniach, wynosi w tym konkretnym wypadku... niecałe 18 mm. Widzicie to tak dobrze, jak widzę to ja. Widział to też producent, który wymyślił cyfrę 4,5 w swojej reklamie.

Idziemy w takim razie dalej:


Pozwolę sobie przetłumaczyć:

"Pomiary umożliwiły pokazanie, że kinetyka wzrostu w grupie kontrolnej (tej, która nie traktowała się produktami - dop. lamadolamy)  osiągnęła do 14,7 mm +/- 1,6 mm. W tym samym czasie w grupie badanej (tej, która używała odżywki i szamponu) była ona NIECO LEPSZA (tłumaczenie dosłowne - dop. lamadolamy) i wyniosła do 15,2 mm +/- 1,8 mm. Różnica pomiędzy obiema grupami nie jest statystycznie istota (p>0,05) (wynik jest dziełem przypadku)."

"Obiekt MARC9 wykazał największy efekt obserwowany w grupie badanej, osiągając wzrost rzędu 18,1 mm w 28 dni kuracji. Porównując do średniego wzrostu uzyskanego w grupie kontrolnej (14,7 mm), obiekt uzyskał wynik wyższy o 23%. Ten maksymalny wynik jest jedynie orientacyjny i nie jest uznany jako reprezentatywny w odniesieniu do skuteczności całego panelu.

Pytam jeszcze raz - skąd w takim razie poniższe dane: • Jakie 30 dni? 
Badanie trwało przecież 28.
 • Jakie 4,5 cm? 
Maksymalny uzyskany wzrost to 18,1 mm, czy czym w badaniu czytamy, że nie jest to wynik reprezentatywny?
 • Jaki średni wzrost 2,9 cm? 
Badanie mówi o 15,2 mm.
 • Czy to jeszcze marketing, czy już oszustwo? Czemu sklep harmonyplus.pl ryzykuje swoje dobre imię i markę dla paru złotych zarobku, tego nie rozumiem. ("Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (...) za pomocą wprowadzenia w błąd..." i tak dalej.)


JAK DZIAŁA PLACEBO?


Placebo to taka fajna rzecz, którą bardzo często wykorzystujemy w medycynie czy farmacji, bo przynosi często zdumiewające efekty. Siła wiary w to, że stan naszego zdrowia się poprawi na skutek brania chociażby suplementu z witaminą C (siemano, Rutinoscorbin) potrafi doprowadzić do autentycznej poprawy. Dlaczego o tym piszę?

Panie, które miały świadomość aplikowania preparatów kondycjonujących włosy były psychicznie nastawione na poprawę ich stanu, szybszy wzrost, zagęszczenie - to normalne, zawsze się tego spodziewamy, gdy kupujemy nowy produkt. Ile z odżywek, które kupiłyście okazały się bublem dopiero po dłuższym czasie stosowania? Na początku jest efekt WOWależ to był dobry zakup, ale mam świetne włosy, muszę to wrzucić na bloga - stąd tyle niewiarygodnych opinii w Internecie na temat kosmetyków. Potem emocje opadają, a włosy jakby tracą na objętości, zaczynają wypadać, wcale nie rosną tak szybko jak się mogło wydawać na początku, w dodatku jakby przetłuszczają się szybciej. Trudno je rozczesać. Cóż, chyba pora kupić nową odżywkę, bo ta jest do bani - a opinia w Internecie zostaje na wieki wieków.


TO SKĄD SIĘ WZIĘŁY PROCENTY NA REKLAMIE HAIR JAZZ?


Wzrost włosów po 28 dniach stosowania odżywki i szamponu był średnio o 0,5 mm większy w grupie badanej. Nie jest to statystycznie istostne - i to jest fakt, o którym mówi współczynnik p>0,05. Jest więc to dzieło przypadku.

Czy macie zwyczaj mierzenia wzrostu swoich włosów? Nie? Ja też nie. Nie wiem ile konkretnie rosną, wydaje mi się, że około 1,5 cm na miesiąc, ale nie mam pewności. Latem rosną szybciej, ale nie wiem ile konkretnie. Nie podam liczb.
To skąd właściwie wiemy jak szybko rosną nasze włosy? Nie wiem jak Wy, ale ja patrzę na odrost. I teraz napiszę Wam coś, co wie każda naturalna brunetka, która przefarbowała się na blond - na początku niesamowite jest jak szybko pojawia się ciemny odrost. A wiecie jaki kolor włosów miały kobiety wzięte  do badania? Tak, wszystkie były brunetkami. Brunetkami, którym jedno pasemko na czubku głowy rozjaśniono na długości 3-4 cm.


Na koniec badania poproszono je więc o uzupełnienie kwestionariusza:


Tak robi się nas, kobiety, w bambuko.

Najpierw zróbmy badanie kliniczne, w którym wyjdzie, że nasz produkt to w sumie gówno, ale hola hola, jest jeszcze kwestionariusz, który uzupełniają obiekty badane. A obiekty wiedzą, że przez miesiąc nakładały na włosy coś dobrego, coś pielęgnującego, przecież kazano im trzymać nawet głupi szampon 5 minut, aby działał. Kazano wcierać odżywkę w skórę głowy, żeby wyciąg ze skorupek jaj (czyli głównie wapń...) penetrował. No to jak to ma nie przynieść efektów? Jakieś efekty przecież przynieść musi. To właśnie nazywamy efektem placebo.

I bang, mamy wyniki na reklamę!
 • 76% uważa, że włosy rosną szybciej
 • 79% uważa, że przyśpieszenie wzrostu jest znaczne
 • 66% uważa, że jakość włosów się poprawiła

Ale zaraz, zaraz, wyniki przedstawione w reklamie wyglądają nieco inaczej...Więc Wy, drogie kobiety, macie wierzyć, że przy udziale zaawansowanych technik, w wyniku rozbudowanego badania klinicznego udowodniono co następuje: w wyniku kuracji produktami HairJazz Wasze włosy będę silniejsze o 83%, będą rosły 76% szybciej, a wydajność tego procesu wynosi 80%, cokolwiek to znaczy. Czy tak jest? NIE, TAK NIE JEST. Powyższe procenty mówią jedynie o tym, że tyle i tyle kobiet biorących udział w nacieraniu skalpu przez 28 dni uważa, że tak jest.

I dlatego, że Pani Grażyna, Halina i Jadwiga tak uważają, to Wy macie wydać na dwa kiepskiej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów 120 złotych.


Została jeszcze analiza składu:


Odżywka do włosów Hair Jazz:INCIAQUA, PARAFFINUM LIQUIDUM, HYDROLYZED SOY PROTEIN, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, HYDROLYZED KERATINEGG SHELL EXTRACT, ALCOHOL, CAMPHOR, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, PYRIDOXIN HCL, PERFUM, DIPALMITOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, CITRIC ACID, PROPYLEN GLYCOL, 5-BROMO-5-NITRO-1.3-DIOXANE, ALPHA AMYL CINNAMAL, LINALOL


 • Paraffinum Liquidum - parafina płynna, tworzy na skórze warstwę okluzyjną, ogranicza parowanie wody, więc pośrednio nawilża, wygładza włosy. 
 • Hydrolyzed Soy Protein - substancja filmotwórcza, odpowiada za utrzymanie wilgoci skóry, włosów. Nie penetruje w głąb skóry ze względu na duże cząsteczki, na włosy działa antystatycznie, ogranicza elektryzowanie.
 • Cetearyl Alcohol - emulgator, poprawia właściwości reologiczne kosmetyku
 • Ceteareth-20 - emulgator, substancja myjąca
 • Hydrolyzed Keratin - substancja filmotwórcza, o dużym powinowactwie do struktury włosa, uzupełnia ubytki i kondycjonuje, zapobiega elektryzowaniu. Nie przenika do skóry.
 • Egg Shell Extract - źródło minerałów, głównie wapnia.
 • Alcohol - rozpuszczalnik, promotor wchłaniania, zwiększa ukrwienie skóry, ale też destabilizuje układ cementu skóry, pozbawia naturalnej warstwy lipidowej.
 • Camphor - kamfora, rozgrzewa skórę, zwiększa ukrwienie skóry.
 • Methylisothiazolinone - konserwant
 • Methylchloroisothiazolinone - konserwant
 • Pyridoxin HCl - sól witaminy B6
 • Parfum - kompozycja zapachowa
 • Dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate - humektant, zapobiega krystalizowaniu składników i utrzymuje wilgoć
 • Citric Acid - kwas cytrynowy, regulator pH
 • Propylen Glycol - glikol propylenowy, promotor wchłaniania
 • 5-bromo-5-nitro-1.3-dioxane - konserwant
 • Alpha Amyl Cinnamal, Linalol - składniki zapachowe


Zwykła, dość klasyczna w składzie odżywka, podobne bez problemu znajdziemy w Rossmanie za kilka-kilkanaście złotych. Wysoko w składzie proteiny soi na dłuższą metę mogą doprowadzić do przeproteinowania włosów. Nie ma tu właściwie nic co mogłoby pobudzić wzrost włosa, brak składników aktywnych przenikających do skóry głowy. Witamina B6 znajduje się na końcu składu, za konserwantami. Ewentualne pobudzenie cebulek włosa nastąpi na skutek działania alkoholu i kamfory - zwiększają one ukrwienie skóry, a więc staje się ona lepiej dotleniona. Niestety, jako lotne składniki mogą też doprowadzić do przesuszenia. Właścicielki włosów takich jak ja nie będą zadowolone ze względu na obecność parafiny oblepiającej mieszki włosowe i mogącej doprowadzić do ich zatkania, a w efekcie zapalenia.


Szampon do włosów Hair Jazz:INCI: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDE DEA, HYDROLYZED SOY PROTEINHYDROLYZED KERATINEGG SHELL EXTRACT, ALCOHOL, CAMPHOR, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, PYRIDOXIN HCL, PERFUM, CITRIC ACID, CARBOXYMETHYL CHITIN, PROPYLENE GLYCOL, 5-BROMO-5- NITRO-1,3 DIOXANE, C.I. 42090, ALPHA AMYL CINNAMAL, LINALOL.

Skład analogiczny do odżywki: znów hydrolizowane proteiny soihydrolizowana keratynaekstrakt ze skorupki jaj, ponownie alkohol i kamfora. Nowością jest karboksymetylo-chityna, która w niskich stężeniach ma zdolność pobudzania wzrostu ludzkich fibroblastów (w zbyt wysokich - hamuje). Szampon od odżywki różni się jedynie zastotowaniem detergentów:

 • SLS - mogących uczulać, komedogennych i przez swój odczyn zasadowy otwierających łuskę włosa.
 • Cocamidopropyl Betaine - łagodna substancja pianotwórcza. 
 • Cocamide Dea - substancja myjąca.

PODSUMOWANIE:

Ja wiem, że ogromna część dziewczyn, które kupiły powyższe produkty będzie się zapierała rękami i nogami na rewelacje, jakie podaję. Sama biłabym się w piersi, że przecież widzę poprawę, widzę jak włosy rosną gdybym dała się nabrać na tak ustawioną akcję "marketingową". Widziałam też zdjęcia blogerek, które na zdjęciach "dokumentowały" przyrost. Zastanówmy się jednak czy można wierzyć, że przeciętna dziewczyna dokona pomiaru prawidłowo? (w szczególności, gdy włosy są cieniowane)

Od lat jestem użytkowniczką forum Wizaz.pl - dziewczyny z tego portalu są niezastąpione - i widzę, że nie tylko ja mam wątpliwości odnośnie zachowania harmonyplus.pl. Kilka z nich zauważyło, że recenzje jakie możemy przeczytać są na jedno kopyto. W wątku poświęconym HairJazz (KLIK) pojawiły się także głosy, że sklep usuwa komentarze niepochlebne na temat produktów, a nawet wątpliwości co do jakości składu. Jedyny komentarz jaki się teraz nasuwa to scenka z kultowego Misia, wyjątkowo na temat:

Ani szampon ani odżywka podobnie spektakularnych efektów raczej nie dadzą, ale miejmy nadzieję, że skutki różnież nie okażą się tak opłakane.
Następny wpisNowszy post Poprzedni wpisStarszy post Strona główna

36 komentarzy:

 1. CARBOXYMETHYL CHITIN ? to co to ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia w jaki sposób, ale umknęło mi to: jest to karboksymetylo-chityna, z badań jakie znalazłam wynika, że wykazuje w określonych stężeniach działanie pobudzające wzrost ludzkich fibroblastów (które z kolei odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny budujących skórę). Nie jestem pewna czy znajduje zastosowanie w kosmetykach na szerszą skalę - być może dlatego, że w zbyt wysokim stężeniu działa przeciwnie - hamuje wzrost fibroblastów.

   Usuń
  2. Witam serdecznie dziewczyny . Mam nadzieje , ze tutaj moj komentarz nie zostanie usuniety. Zakupiłam trzy zestawy . Już po pierwszym użyciu nie byłam zadowolona , ale cóż pomyślałam że może włosy muszą przyzwyczaić sie do zmiany szamponu odżywki... Używałam 3 miesiące włosy moze urosły z 1 cm więcej niż zwykle , ale to co stało sie z moimi wlosami zadnej nie życzę teraz dwa razy tyle wydaje na kuracje u fryzjera oraz maski odzywki olejki . . . Z moich wlosow zrobiło sie totalne siano Szampon i odzywka strasznie wyszusza wlosy . Na stronie na facebooku pisaly o tym rowniez inne dziewczyny ale ich komentarze rowniez byly usuwane .Najgorzej wydane 370 zł w moim zyciu . Moge wysłać zdjecie odrostu jest 3 cm . czyli taki jak zawsze po takim czasie . Nie polecam osobiscie wiadomo kazdy ma inne wlosy ale jezeli kogos nie stac na eksperymenty z wlosami niech tego nie kupuje bo naprawde to nie jest takie jak oni reklamuja. I sa nie fair w stosunku do klientow bo usuwaja negatywne komentarze mimo tego ze wlasnie od tego jest ta strona zeby klientki wyrazily opinie na temat preparatow. Malo tego wyslam im zdjecie wlosow z data ze wcale takiego efektu nie ma to juz nie wstawili

   Usuń
 2. Bardzo, bardzo dziękuję za wyczerpującą analizę.
  Już się wyleczyłam. Z radoscią dołączam do osób, które zaoszczędziły śr. 109 zł.
  Idę po drożdże :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co :) pozdrawiam i życzę wytrwałości w piciu drożdży!

   Usuń
  2. Polecam drożdże piwowarskie moja kosmetyczka polecila za 200 tabletek ok 11 zl tansze i dziala po 2-3tyg wlosy mniej wypadaja i sa wzmocnione a te szampony to jedna wielka farsa

   Usuń
 3. pije sie drozdze na porost wlosow
  czy o co chodzi......
  spalilam wlosy przez farbowanie.... co moge zrobic zeby troche szybciej urosly.... prosze pomozcie
  ;/;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, suplementacja drożdżami (w postaci płynu lub gotowych preparatów do dostania na przykład w aptece) przyspiesza porost włosów i poprawia stan skóry. Możesz próbować w taki sposób, lub przez kombinację suplementów doustnych i wcierek w skórę glowy (od siebie polecam olej kokosowy i naturalne balsamy do wlosow Babuszki Agafii), taka metoda przynosi najlepsze rezultaty, ale i tak na efekt trzeba poczekać kilka miesięcy.

   Usuń
 4. Przetestowałam hair jazz i mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że nie działa. Włosy rosły mi tak samo jak przed użyciem produktu. To zwykła ściema.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uzywalam tego zestawu przez ponad miesiac, przestalam, bo wyjechalam na wakacje i zapomnialam zabrac ze soba. Obecnie walcze z wypadajacymi włosami od lipca! Niczym nie moge tego zahamowac! Nie kupujcie tego syfu... napisalam im komentarz to mnie zablokowali i tyle z tego mi zostalo :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrob badania na tarczyce bo od tego maskrycznie leca wlosy.Ja tak mialam przez pare lat, obecnie mam spokoj z wypadajacymi wlosami, jednak to prawda ze ciaza to lekarstwona wszystko, zaszlam w ciaze i w momencie wlosy przestaly wypadac, tak samo bylo w pierwszej ciazy hehehhheh

   Usuń
 6. Ale slowo klu, to chyba mimo wszystko, szampon i odzywka na szybszy porost wlosow, a nie powiedziane ogolnie porost wlsow. Nawet gdyby tylko szybciej rosly, to jeszcze pol biedy, ale ogolnie to co mi z tego ze szybciej mi urosna te 3 wlosy na glowie, nie o to przeciez chodzi, czy mi w miesiac urosnie 1,5 czy 4 cm, to nie marchewka, ze zbiory beda obfitsze w krotszym czasie. Ale co by tu juz nie przedluzac, dziewczyny oczywiscie kazda ma swoj rozum, ale nie dajcie sie robic w konia takim firmom, to wszystko jest tylko maszynka do zarabiania pieniedzy, jedna dziwna strona w sieci, pseudopreparaty, maja nawet na odchudzanie suplementy, samo to powinno dac do zastanowienia. Troszke marketingu, pare ladnych wpisow na forach i sie biznes kreci, a wlosy jakie sa, kazdy sie przekona kto kupi. TYLE!!!
  ZDECYDOWANIE ODRADZAM, NIE PIERWSZY RAZ Z RESZTĄ SIĘ JUŻ PRZEJECHAŁAM NA TEGO TYPU OFERTACH, ALE WIDAĆ TAKA JUŻ NATURA KOBIETY. CALUJE WSZYSTKIE MNIEJ NAIWNE!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale slowo klu, to chyba mimo wszystko, szampon i odzywka na szybszy porost wlosow, a nie powiedziane ogolnie porost wlsow. Nawet gdyby tylko szybciej rosly, to jeszcze pol biedy, ale ogolnie to co mi z tego ze szybciej mi urosna te 3 wlosy na glowie, nie o to przeciez chodzi, czy mi w miesiac urosnie 1,5 czy 4 cm, to nie marchewka, ze zbiory beda obfitsze w krotszym czasie. Ale co by tu juz nie przedluzac, dziewczyny oczywiscie kazda ma swoj rozum, ale nie dajcie sie robic w konia takim firmom, to wszystko jest tylko maszynka do zarabiania pieniedzy, jedna dziwna strona w sieci, pseudopreparaty, maja nawet na odchudzanie suplementy, samo to powinno dac do zastanowienia. Troszke marketingu, pare ladnych wpisow na forach i sie biznes kreci, a wlosy jakie sa, kazdy sie przekona kto kupi. TYLE!!!
  ZDECYDOWANIE ODRADZAM, NIE PIERWSZY RAZ Z RESZTĄ SIĘ JUŻ PRZEJECHAŁAM NA TEGO TYPU OFERTACH, ALE WIDAĆ TAKA JUŻ NATURA KOBIETY. CALUJE WSZYSTKIE MNIEJ NAIWNE!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Kupiłam, bo cena nie najmniejsza, duzo dobrych opinii w sieci, mysle moze warto sprobowac. Co sie okazało, jedna wielka lipa. Po odżywce z innych firm, włosy moze nie rosną szybciej, ale sa przynajmniej odzywione. Jest to mam wrazenie, jedna z wielu pseudo firm producentow cudownych srodkow, ktorych nie mozna kupic ani w patece, ani w drogeriach kosmetycznych, tylko oczywiscie na stronie ich dystrybutora. Ale czego sie spodziewac skoro koncerny, laboratoria istniejace od kilkudziesieciu lat na rynku, produkujace preparaty ochrony zdrowia, wydajace miliony na badania, nie opracowaly jak do tej pory zlotego srodka, bo kazdy by chcial automatycznie zrobic na tym fortune, a tu nagle firemka istniejaca od 1992 roku, bach zrobila cudowny szampon, zbawinie dla lysiejacych i tych z rzadka czupryna, na bazie skorupki jajka, niesamowite. Wlosy jak nie rosly tak nie rosna, kupe kasy poszlo, a najgorsze, ze czlowiek juz sobie mysli, moze tym razem sie uda.
   Ale slowo klu, to chyba mimo wszystko, szampon i odzywka na szybszy porost wlosow, a nie powiedziane ogolnie porost wlsow. Nawet gdyby tylko szybciej rosly, to jeszcze pol biedy, ale ogolnie to co mi z tego ze szybciej mi urosna te 3 wlosy na glowie, nie o to przeciez chodzi, czy mi w miesiac urosnie 1,5 czy 4 cm, to nie marchewka, ze zbiory beda obfitsze w krotszym czasie. Ale co by tu juz nie przedluzac, dziewczyny oczywiscie kazda ma swoj rozum, ale nie dajcie sie robic w konia takim firmom, to wszystko jest tylko maszynka do zarabiania pieniedzy, jedna dziwna strona w sieci, pseudopreparaty, maja nawet na odchudzanie suplementy, samo to powinno dac do zastanowienia. Troszke marketingu, pare ladnych wpisow na forach i sie biznes kreci, a wlosy jakie sa, kazdy sie przekona kto kupi. TYLE!!!
   ZDECYDOWANIE ODRADZAM, NIE PIERWSZY RAZ Z RESZTĄ SIĘ JUŻ PRZEJECHAŁAM NA TEGO TYPU OFERTACH, ALE WIDAĆ TAKA JUŻ NATURA KOBIETY. CALUJE WSZYSTKIE MNIEJ NAIWNE!!!

   Usuń
 8. Dzięki dziewczyny za Wasze opinie;).A już chciałam kupić ten niby "cudowny" środek.Cieszę się,że dzięki Wam zaoszczędziłam na tym bublu;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziekuje.... mialam kupic !!! ufff dobrze ze wklikalam w google opinie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również dziękuję. Już miałam zamówić. Zaoszczędziłam 120 zł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciągle czytałam same ochy i achy na temat jazz no i zamówiłam a teraz trafiłam na tą stronę gdzie ani jednej pozytywnej opinii jak myślicie co będzie jak nie odbiorę zestawu który ma przyjść za pobraniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic, jeżeli jest za pobraniem to powiedz że odmawiasz przyjecia przesyłki i odesla do nadawcy.

   Usuń
  2. Nic, jeżeli jest za pobraniem to powiedz że odmawiasz przyjecia przesyłki i odesla do nadawcy.

   Usuń
 12. No ja niestety z tych "namówionych przez koleżankę". Po pierwszym myciu ( włosy tępe i nie tak miłe w dotyku jak po stosowanym do tej pory, tanim szamponie) zaczęłam dopiero szukać w necie opinii i wiecie co? Żeby trafić tutaj musiałam przejść mnóstwo "marketingowych" stron. Trudno trafić na negatywną opinię. Dałam się nabrać. Ja. Twarda sztuka. Racjonalna kobieta. Wstyd mi. Tak to jest kiedy włosy NIE rosną nawet 1 cm na miesiąc. Rozpacz i zwątpienie. No to mnie wydoili.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam wszystkie dziewczyny. Pisze glownie do tych ktore maja problem z mocnym wypadaniem wlosow. Mysle ze dobrze by bylo wybrac sie do lekarza z tym problemem. A teraz moj przyklad:
  Nie mialam jeszcze okazji sprobowac tego produktu ale kilka razy juz niemalze go zamawialam.
  Rok temu urodzilam Syna.. w okresie kiedy karmilam go piersia strasznie zaczelam tracic wlosy.. glownie przy czole i przedzialku bylo to widoczne dlatego ze mam kręcone wlosy. Tracilam je do tego stopnia ze zaczelam bac sie myc wlosy poniewaz za kazdym razem tracilam dwie duze garsci wlosow. Nie pomagaly zadne odzywki wiec pomyslalam ze jak hair jazz tyle kosztuje to zapewne ma wiecej lub lepsze skladniki niz inne odzywki czy szampon. Bylam juz krok od wydania ostatnich tzw luznych pieniedzy. Jednak poszlam jeszcze do lekarza ktory wypisal mi na recepcie jakas mieszanke witamin i kazal pojsc do apteki z tym. Tam zostawilam kartke i zglosilam sie za 3 dni. Panie same zrobily mi preparat do wcierania w skore glowy. Teraz w miejscu gdzie wypadly mi wlosy nad czolem mam grzywke po sam nos. Wydalam chyba 10zl za 150ml plynu. Karmilam Malucha do 6 miesiaca. Prawie 3 kolejne miesiace szukalam ratunku.. a wiec przez niecale 3 miesiące wlosy odrosly mi ok 10cm. Dodam jeszcze ze nie jestem systematyczna osoba i nie zawsze wcieralam ten plyn, a w zasadzie mam jeszcze ponad pol butelki. Moze i Wy.. dziewczyny z podobnym problemem lub zniszczonymi doszczetnie wlosami wybierzecie sie do lekarza po chociazby porade? Byc moze dostaniecie cos podobnego do mnie i problem zniknie zanim zlapiecie za hair jazz?.
  Serdecznie Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, Bardzo Cię proszę o kontakt do tego lekarza, który przepisal Ci tą maść do zrobienia w aptece.. Od dwóch lat szukam rzetelnego specjalisty, który mi pomoże i jak dotąd bujam się między wizytami i trychologa, dermatologa, ginekologa i endokrynologa.. I nic.. Wlosy nadal wypadają..

   Usuń
 14. Dziewczyny załamała się wydałam 300 zł na to!wczoraj przyszła paczka i dziś przyczytalam opinie....co teraz ? Co robić? Stosować czy nie ? Bo słyszałam i takie opinie, że w tym tyle chemii, że może nawet zaszkodzić mi pomoc. Pomocy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozesz odstapic od umowy zawartej na odleglosc - znajdz w necie jak wyglada taki druczek, podpisz, wsadz do pudelka i odeslij firmie z kosmetykami.

   Usuń
 15. witam kupilam ten szampon zodzywka i włosy sa jeszcze gorsze niz przedtem to wielka sciema

  OdpowiedzUsuń
 16. witam kupilam ten szampon zodzywka i włosy sa jeszcze gorsze niz przedtem to wielka sciema

  OdpowiedzUsuń
 17. To w takim razie i ja nie kupie. Bylo to co najmniej podejrzane dlaczego WSZYSTKIM szybko włosy rosną i gęstnieją.

  OdpowiedzUsuń
 18. Hej dziewczyny mam pytanie zamówiłam jedno opakowanie tego szamponu i odżywki jeszcze nie otrzymałam przesyłki ale po waszych komentarzach zniechęciłam się wyrzucaniem pieniędzy w błoto na coś co nie skutkuje Czy orientujecie się czy mogę jeszcze zrezygnować z kupna tego zestawu??

  OdpowiedzUsuń
 19. Zawsze to powinien byc okreslony czas na zwrot,bo to zakupione przez internet i zazwyczaj jest 14 dni na odstapienie,a u nich to ciezko stwierdzic jak jest.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dobrze, że tu trafiłam bo pomysł zakupu chodzi za mną od miesiąca😉

  OdpowiedzUsuń
 21. Zamowilam te produkty (szampon i odżywkę) i zaczęłam ich uzywac pod koniec grudnia. Akurat na moich wlosach działają, jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam kręcone, zniszczone i suche wlosy które dodatkowo katuje prostowaniem. Moze skladniki tych produktów uzupelniaja jakims cudem ubytki w strukturze wlosa- nie wiem. Używałam do tej pory bardzo duzo roznych produktow od tanich Jantarów po Kerastase i Loreale i jestem szczerze zadowolona z produktow hairjazz mimo ze co jakis czas strasza mnie troszeczke komentarze o wypadaniu wlosow po odstawieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 22. A ja Wam powiem że kupiłam ten zestaw, po przeczytaniu negatywnych opinii, trochę bałam się to użyć, tym bardziej że byłam po keratynowym prostowaniu włosów, ale pomyślałam że co ma być - to będzie! I muszę powiedzieć że jestem zadowolona z efektów, moje włosy się nie popsuły, nadal są lśniące i dobrze wyglądają, są miłe w dotyku.Nie żałuję że zamówiłam.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. Hemm... No ja też jestem zadowolona. Oczywiście nie wierzyłam nigdy w te 4 czy 5 cm, ale zdwojony przyrost to też jak dla mnie ok efekt. Trochę po kilku myciach (2 razy w tygodniu) przetłuszcza mi włosy, ale odstawiam zestaw na 2 tygodnie i wraca do normy. Tak że nie przyłączę się do narzekań. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie polecam tego szamponu nie dość że ma po nim efektu to jeszcze strasznie wysusza włosy mam inny sprawdzony szampon który ładnie pachnie i daje szybkie efekty włosy po nim stają się gładkie puszyste polecam DERMOFUTURE HAIR GROWTH Szampon ten jazz do niszczy tylko włosy

  OdpowiedzUsuń